New beginnings

20140104_115647

A New Year, a new team, a new way of training, a new country, new equipment, new people and new experiences. For me it is all going to be new this year. Scared, excited, happy? I would say all in one.

So far I have been preparing as usual. Sort of… Some winter training while I was at home and now I am at a training camp in Spain with almost the same guys as last year. So what is different? My coach, my goals and the way I train. This time around my training partner is my power meter. Of course, from time to time I roll out with the Rietumu boys, meet up with some new people for the longer rides and even had the privilege to ride with Ramunas Navardauskas for six hours. He is such a pleasant person to be around and train with. The “honey badger” as he is known in the cycling world.

Day to day life in a training camp is not that exciting. “Train, eat, sleep, repeat” as they say(there is more eating involved though). So we try and make the days more interesting, but you can not do much, if you have to be well recovered for the next day. So usually it is some TV, internet browsing, a board game, a good book or a light walk on the beach. Still there are the daily chores involved like washing your clothes, going to the shops etc., so in the end there is not that much time left for other activities even if you have the energy to stand up straight.

I have not really made any real New Years resolutions like ever, so I thought I would make some this year. The usual ones for athletes involve better results, more wins, records and bla, bla, bla. For sure I want to win more, of course I will try and get better results, but I know that I will do my best every day to achieve everything I can this year anyway, so my resolutions are more about everyday life. I will try and see this blog through. As I will be quite far away, I will try and keep in touch with my family and friends back home. When I will be back home I would like to travel within Latvia more. I am sorry to say that I have not done that almost ever. Oh, and more photos. After a while it is nice to see what has been going on, where and with whom you have been. I am still trying to think of some new ones I could take on this year and of course I know that it is past January 1st, but even these ones came more then a week after New Years. It is never too late to start something new, you just have to be brave enough to do it. So if you have an idea for a good resolution leave a comment below.

As I am not a cook I am not going to bother you with what my diet consists of, but recently I started to make my own sports bars that I take on my long rides and it is both awesome and simple. I would suggest you try some new food not only in restaurants, but try making something new. You can always not like it, but if you do, then you will not know how you lived without it before. Another thing I would suggest is looking more at the quality, then the quantity of what you eat. The quality of food and what is needed for your body is the most important thing. I have been eating a lot(no surprise there), but now that I know what food my stomach can digest, I am losing weight like my socks when I put them in the washing machine. It is always a surprise to see that your losing weight even though you think that you have put more food inside your body.

I am new to this so please feel free to leave a comment(good or bad). Feel free to share below what you would like to read next. The more you will be participating, the more I will be writing. I will try and experiment with the lengths and contents of what I am scribbling here, so bare with me.  

Thanks for reading!
T.s.

1390307137080

Atvainojos, ka raksta sākums ir angļu valodā, bet tomēr lielākā daļa lasītāju noteikti sapratīs to vairāk kā šos jocīgos mīkstinājumus. Bet tiem, kam slinkums lasīt angliski, tiem esmu sagatavojis letiņu variantu:

Jauns gads, jauna komanda, jauna trenēšanās metode, jauna valsts, jauns ekipējums un jaunas pieredzes. Šogad viss būs jauns. Nobijies, priecīgs, satraukts? Jā, viss vienā.

Pagaidām gan vēl gatavojos pa vecam. Nu gandrīz…. Kamēr biju mājas, standarta ziemas treniņi, kaut gan šogad izpalika slēpošana, slidošana un citi ar aukstumu saistītie prieki, bet jau esmu Spānijā kopā ar “Rietumiem” gluži kā pagājušo gadu. Tad kas ir mainījies? Treneris, mērķi un pieeja treniņiem. Šoreiz mans treniņu sabiedrotais ir mans jaudas mērītājs. Protams, pa reizei izripinu kopā ar vīriem kādu treniņu, šad tad garajos braucienos satiekos ar jauniem paziņām uz kādu aplīti un pat ar Ramunas Navardauskas izdevās kopā izripināt garāku gabalu. Tam čalim ir iekšā. Ar viņu vienmēr ir patīkami gan parunāties, gan izbraukt kopā kādu riņķīti.

Ikdienas dzīve treniņnomentē nav pārāk aizraujoša. Lielāko laiku pavadi atpūšoties no iepriekšējā treniņa, uzkrājot enerģiju nākamajam. Lai dienas ritētu raitāk, cenšamies sevi kaut kā nodarbināt, bet, protams, ka skriet apkārt pa pasauli negribās, jo nākamajā dienā jābūt uz strīpas un gatavam darbam. Tādēļ pārsvarā pavadām laiku pie TV, internetā, uzspēlējot katanas ieceļotājus, palasot grāmatas vai arī izmetot mazu līkumu gar pludmali. Protams, neizpaliek arī ikdienas darbi tādi kā, veļas mazgāšana, ēst gatavošana, brauciens līdz veikalam, līdz ar to beigās laika citām īpašām aktivitātēm nemaz nepaliek, ja arī pietiek enerģijas izvelties no gultas.

Cilvēkos ir pieņemts katru jauno gadu apņemties ko jaunu, bet es īsti līdz šim nekad to neesmu darījis, tādēļ nolēmu šogad izvirzīt sev pāris apņemšanās. Protams, sportistiem vienmēŗ gribās labākus rezultātus, vairāk uzvaras, rekordus un tā tālāk. Tomēr skaidri zinu, ka es darīšu visu, kas būs manos spēkos, lai sasniegtu augstākus rezultātus, neatkarīgi vai to būšu apņēmies vai nē, tādēļ manas jaunā gada apņemšanās vairāk centos saistīt ar ikdienas dzīvi. Esmu izveidojis blogu un centīšos visa gada garumā vismaz reizi mēnesī ko šeit ierakstīt. Bija arī kāds, kas ieteica rakstīt trīs valodās, bet diemžēl gan manas franču valodas zināšanas, gan mans sliknuma velniņš liedz man pilnvērtīgi šo darīt. Viss ir atkarīgs no atsaucības, ja tā būs pietiekoši liela, tad gan jau piespiedīs dzīve rakstīt arī pāris vārdus franciski. Tā kā šogad daudz sanāks būt projām no mājām, tad centīšos vairak uzturēt kontaktus ar mājiniekiem un draugiem šaja pusē okeānam. Kad būšu Latvijā, centīšos nedaudz vairak paceļot pa Latvijas plašumiem, jo jāatzīst, ka to neesmu darījis sen, pārāk sen. Ā, un vairāk fotogrāfiju. Ir patīkami tomēr atskatīties uz sabildētajiem rāmīšiem un atcerēties paveikto. Vēl gan meklēju pāris apņemšanās, tādēļ, ja ir kāds ieteikums, droši atstāj to komentāros. Nav svarīgi vai tas ir pirmais janvāris, vai pirmdiena, vai rītdiena, nekad nav par vēlu apņemties ko jaunu un uzlabot savu dzīvi.

Neesmu nekāds diženais pavārs, tādēļ pārāk netraucēšu ar ēdieniem un receptēm, bet nesen esmu sācis gatavot pats savus batoniņus garajiem treniņiem un izrādās, ka tas ir gan vienkārši, gan garšīgi. Ieteiktu visiem iemēģināt kādu jaunu recepti vai maltīti. Vienmēr var neapēst, bet, ja iepatiksies, tad būs grūti saprast kā ātrāk neienāca prāta, un vairs nespēs dzīvot bez tā. Viena ļoti svarīga lieta, ko esmu vēlreiz pārliecinājies ir tā, ka ļoti svarīgi ir ēdiena kvalitāte, nevis daudzums. Svarīgi ir, lai tavs organisms spēj pieņemt šo pārtiku un lai viņam tā ir nepieciešama, jo tad, lai arī cik daudz ēstu, svars kritīsies pats par sevi.

Pienācis laiks kritikai. Tā kā šis ir mans pirmais raksts, tad neņemšu ļaunā nevienu pašu slikto vārdu. Jo vairāk jūs iesaistīsieties, jo lielāka man būs motivācija šeit biežāk kaut ko uzrakstīt, tādēļ, izmantojot interneta anonimitāti, atstāj kādu vārdu zemāk.

Paldies, ka lasīji,

T.s.

Advertisements

8 thoughts on “New beginnings

 1. We wish you all the best in 2014. Super proud of our Latvian star. You carry the country on your shoulders!!
  Hope to see you racing up in Canada. The blog is a great way for everyone to follow your adventures.

 2. Ēdiens ir gan garšīgs, gan svarīgs! un garšīgs ēdiens ir vēl svarīgāks 🙂
  Turpmāk priekš nūģiem iešķieb blogā kādus ciparus par km, W, hh:mm, kg vai Cal!

 3. Prieks lasīt! Neatkarīgi no valodas 🙂 es noteikti esmu gatava lasīt visu pēc kārtas, spēj tik sarakstīt. Vienīgi gribēju iebilst: vai tad Tev pagājšgad nebija apņemšanās vairāk lasīt? Ja jā, tad šogad jānodefinē “vairāk”, lai izlasītu, piemēram, vienu grāmatu divās nedēļās. Challenge accepted?

 4. Tom, noteikti vari ar lasītājiem padalīties, ko tieši. cik daudz, un kad tu ēd. Nedomāju, ka vajag gramus un cal, bet, piemēram, ieskatu savā ēdienkartē intensīva treniņa dienā un vieglajā dienā. Ideāli ar nelielu komentāru, kāpēc izvēle tieši par labu vienam vai otram produktam brokastīs/pirms/treniņā/pēc/vakariņās. Domāju, ka esi daudzus ieintriģējis, uzrakstot, ka ēdot vairāk,vairāk zaudē kg 🙂 Protams, lasītājiem jāņem vērā arī to (mazo apstākli), ka treniņu apjoms, specifika, intensitāte tev arī ir cita. Tāpēc noteikti varu piekrist Vains, ka būtu interesanti (priekšstatam) uzzināt, cik daudz h un kādā intensitātē tu trenējies, atkal, precizējot, h smagās nedēļās (dienās) un vieglākās.
  P.S. Patīk lasīt tavus blogus, jo tie atļauj ieskatīties “pro” ikdienā, kas amatieriem vienmēr ir interesanti! 😉

  Vēlot veiksmi, panākumus, augstākos rezultātus, maksimālos wattus un izcilu 2014. sezonu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s