Welcome to Greenville, SC / Laipni lūgts Grīnvilā.

@ Michelin Test Track. Team 2014

@ Michelin Test Track. Team 2014

Everything that is new and unknown is a bit scary. Even though you are really happy to be there, really excited to get going and super stocked to take on the new challenge there is always that little guy in your head questioning your decision and making up all kinds of scenarios. I wasn’t really worried when coming to the States, I had already chatted with a few team mates before and I have been changing environments a lot for a 22 year old guy, so that little guy is tiny, but he still is there.

So was there any reason to be worried? Absolutely not. The guys on the and around the team are just amazing. Friendly, hilarious and very welcoming. Maybe sometimes the nicknames and jokes get a bit too far, but still nobody takes them serious, because everyone is having a good laugh. When I first got to the house the team was staying for the camp I saw everyone just chilling. Some where watching a bit of TV, others looking at the photos they had taken earlier that day, a few were making the dinner, a few were upstairs resting, but everyone was there. So there was a lot of handshaking, a lot of names I could not remember and a lot of faces I had not seen before.

Joe getting his aero on

Joe getting his aero on

The next day I finally got on my new bike. Thanks to the guys at Carmichael Training Systems(CTS) I got a good position set up and was ready for the morning ride with everyone. The CTS guys are the ones that help us also with setting up the TT bikes, training right, testing and lot more. We met up with the legend himself George Hincapie at Hotel Domestique. While I was still admiring the peaceful surroundings and the good looking hotel we were off for a ride on the roads of Greenville. I hadn’t trained for 4 days and had just got a new bike, so these were not my best days on the bike. Even on the downhills I felt out of place. Still with the group chatting the whole time I managed not to notice that we had done 5h and were back at the house. A super day.

On Thursday we went to the super secret Michelin Test Track not too far from Greenville to take some photos and burn some rubber. Thanks to Michelin we don’t have to worry about going to fast and burning up all the tires, because we have plenty. Saw some super secret test cars as well, but can’t tell you more, because the Michelin man said he would get revenge on me if I did. But the day got even better, because we had dinner plans at Hotel Domestique. That is a terrific place to have dinner or any meal for the matter. The food, the atmosphere, the people it was just great. We met several great people that help us to be the best we can – the sponsors. Without them there would never be a team like this. We have a huge RV, everything we need for recovery(nutrition, massage, chiro and even a thing called Norma Tec) and of course all the equipment and so many clothes that I could live without using a washing machine for a week at least.

The natural super mix drink

The natural super mix drink

Friday was a light day with a easy 3 hour ride and some coffee on the way. I tried out my new Lake shoes, which felt good, but as with all the shoes you have to get used to them before you really feel the comfort at 100%. These shoes however have the capability of custom fit. You just heat them up and adjust them as you please. Sounds a bit crazy to put shoes in the oven, but it works.

One of my favourite sponsors the team has are Viva Raw and Huma Gel. Small companies, but with a big heart and a really good product that is healthy, tasty and organic. I would love if I could get their products when I am in Europe, so I hope they grow and expand even to Latvia.

I will do a “first racing experience” blog after my next race this weekend, but here are a couple of things that I have found interesting in the south of USA.

 • Lot of pick up cars, muscle cars(love them), jeeps.
 • Movies reflect a lot of true stuff – no fences around houses(even the ones with dogs), a lot of yellow buses, big closets to put your stuff in, delivery cars that have no doors, specially made neighbourhoods(I live in a super awesome one).
 • Of course everyone has a dish washer and a dryer(which reminds me I have to put my clothes in the dryer).
 • A ceiling fan is a great thing to have.
 • People like to go out for dinner a lot(been out more then last year all together)
 • The experience you will get depends on the people that surround you(luckily the people around me are just terrific)
 • The centre of the city is just one long street.
 • People drive everywhere. I even got offered a lift for a 3min walk. Twice.
 • Restaurants, stores are more gluten and dairy aware, which is really good news for me.
 • They have a special car for a mail man that has the steering wheel on the right side.
 • On smaller roads there aren’t almost any indicators to the closest towns.
 • There are plenty of fast food chains you have not heard of.
 • 2°C here is a lot warmer then back home
 • Peanut butter everything. Even frozen yogurt.
 • You can get fresh berries all year long.
 • A lot of the houses have fireplaces. I am falling in love.
 • Cooking spray!

Hope you enjoyed the read and hope to see you again next time.

T.s.

Chilling in the RV. Photo by Angel King

Chilling in the RV. Photo by Angel King

Viss jaunais un nepazīstamais nedaudz biedē. Pat tad, ja ļoti gribās izmēģināt jauno, ja liekas, ka esi gatavs jauniem izaicinājumiem un liekas, ka viss būs kārtībā, tad tomēr vienmēr uz pleca sēž mazais vīriņš, kurš liek tev pārdomāt katru scenāriju, kā tas varētu neizdoties. Nebiju pārāk satraucies par došanos uz ASV un integrēšanos jaunajā komandā, jo biju jau runājis ar pāris topošajiem komandas biedriem un jo esmu jau bijis līdzīgās situācijās iepriekš. Visdrīzāk, ka priekš 22 gadus jauna puikas, esmu daudz ceļojis un ir nācies mainīt apkārtni diezgan daudz, tādēļ tas vīriņš ir pavisam sīciņš uz mana pleca, bet viņš vēl joprojām tur sēž.

Vai bija iemesls satraukmam? Pavisam ne. Komandas biedri un cilvēki, kas saistīti ar komandu, ir lieliski. Draudzīgi, jautri un ļoti laipni. Varbūt dažreiz iesaukas un joki aiziet nedaudz par tālu, bet neviens tāpat tos neņem par pilnu un izsmejās no sirds. Kad ierados komandas mājā, visi atpūtās pēc garās dienas. Daži skatījās TV, citi pētīja safočētas bildes, kāds taisīja vakariņas un daži vienkārši istabā gulšņāja, bet visi bija tur. Tādēļ sekoja daudz rokasspiedienu, jaunu vārdu un neredzētu seju.

Nākamajā dienā beidzot tiku pie jaunā velo. Pateicoties “Carmichael Training Systems”, kuri mani uzsēdināja pareizi uz jaunā braucamā, es jau no paša rīta biju gatavs izbraukt treniņā kopā ar visu komandu. Šie vīri arī mūs padara aerodinamiskākus uz TT ričukiem, palīdz ar pareizi trenēšanos, testē mūs laboratorijā un daudz ko citu. Ar komandu devāmies satikt leģendāro Džordžu Hinkapiju pie “Hotel Domestique”. Kamēr es vēl apskatīju vīnogu laukus, skaisto hoteļa fasādi, bija jau jābrauc treniņā. Nebiju uz velosipēda sēdējis četras dienas, tādēļ jutos nedaudz neērti. Šīs noteikti nebija manas komfortablākās dienas. Pat nobraucienos jutos kā nedaudz apdullis. Tomēr plūstošo sarunu vadīts aizdomājos tik tālu, ka nemaz nepamanīju, ka esam nobraukuši piecas stundas un agriezušies pie komandas mājas. Lieliska diena.

Photo shoot

Photo shoot

Ceturtdien devāmies uz super slepeno Michelin testēšanas trasi, kas atradās ne pārāk tālu no Grīnvilas, kur mēs kārtīgi papozējām un pakurinājām riepas. Par laimi Michelin mūs ir nodrošinājuši ar pietiekoši daudz riepām, lai mēs varētu nesatraukties, ka braucam par ātru. Redzējām arī īpaši slepenās testa mašīnas, bet neko nevaru izpaust, jo Michelin vīriņš man piesolīja atriebties, ja ko minēšu. Ar to viss nebeidzās, jo vakarā devāmies ieturēt maltīti pašā “Hotel Domestique”. Lieliska vieta jebkurai ēdienreizei. Ēdiens, cilvēki, atmosfēra bija lieliska. Satikām vairākus cilvēkus, kas stāv aiz mūsu sponsoriem un padara mūs par tik labu komandu, cik mēs varam būt. Mums ir milzīgs kemperis, viss nepieciešamais, lai optimāli atjaunotos(ēdamais, masāžas, fizioterapeits un brīnums ar nosaukmu “Norma Tec”) un, protams, viss nepieciešamais ekipējums, kā arī tik daudz drēbju, ka vismaz nedēļu varētu dzīvot nemaz nemazgājot drēbes.

Piektdien bija mierīgāka diena. Devāmies nelielā trīs stundiņu izbraucienā ar diezgan garu kafijas pauzi. Paspēju arī iemēģināt jaunās “Lake” kurpes. Vienmēr jau sākumā jāpierod pie kurpēm, bet šīm piemīt tāda īpašība kā pielāgošanās katra pēdai. Liekas nedaudz traki likt kurpes krāsnī, bet skaidrs ir tas, ka tas palīdz karbonam pielāgoties katram pēdas pauguriņam.

Viens no maniem mīļākajiem sponsoriem ir “Viva Raw” un “Huma Gel”. Mazas firmas, bet ar lielām sirdīm un ar brīnešķīgu produkciju, kas ir gan veselīga, gan garšīga, gan arī bez ķimikālijām. Būtu lieliski redzēt viņus paplašinoties un jācer, ka arī kādreiz viņu produkti nonāks līdz Latvijai.

Yumm. Atgādina ābolmaizes garšu

Yumm. Atgādina ābolmaizes garšu

Nākamreiz uzrakstīšu par pirmajām sacensībam un pieredzi tajās. Tas būs pēc šīs nedēļas nogales, kad došos uz Džordžiju, kur aizvadīšu vēl vienas sacensības. Lūk, pāris interesantas lietas, ko esmu ievērojis ASV dienvidos:

 • Ļoti daudz pikapi, “muscle” automašīnas(kuras izskatās lieliski), džipi.
 • Filmās tiešām var redzēt daudz ko patiesu – ap mājām nav nožogojumu(arī tām, kurās ir suņi), daudz dzelteno autobusu, lieli skapji, kur vas salikt milzums daudz mantu, piegādes mašīnām tiešām nav durvju.
 • Protams, visiem ir trauku mazgājamās mašīnas un drēbju žāvētāji(tas man atgādina, ka jāiet izņemt drēbes no žāvētāja)
 • Griestu fēns ir ļoti noderīga manta.
 • Civlēkiem patīk ēst ārpus mājas(liekas, ka esmu šeit ārpus mājas ēdis vairāk reizes kā pa pagājušo gadu kopā).
 • Iespaidi, ko gūsi ļoti ir atkarīgi no cilvēkiem, kas tev ir apkārt(man ir ļoti paveicies, jo viņi visi ir lieliski).
 • Pilsētas centrs ir viena gara iela.
 • Visur jābrauc ar auto. Man pat piedāvāja aizvest kaut arī kājām ir jāiet tik 3 minūtes. Divreiz piedāvāja.
 • Restorāni un veikali vairāk uzmanību pievērš glutēnam un piena nepanesamībai, kas ir lieliskas ziņās man.
 • Šeit pat pastniekam ir īpaša māšīna ar stūri labajā pusē.
 • Gandrīz nekur uz mazākiem ceļiem nevar redzēt norādes uz tuvākajām apdzīvotajām vietām.
 • Ir ļoti daudz ātro ēstuvju ķēdes, par kurām tu neesi ne pušplēsta vārda dzirdējis
 • 2°C šeit ir daudz siltāks kā Latvijā
 • Zemesriekstu viss. Pat saldētais jogurs.
 • Visu cauru gadu veikalos var iegādāties svaigas ogas.
 • Daudzām mājām ir kamīni. Liekas, ka sāku iemīlēt tos.
 • Cepamais aerosols.

Ceru, ka patika raksts un ceru, ka lasīsi atkal.

T.s.

Laipni lūgts Grīnvilā

Laipni lūgts Grīnvilā

Advertisements

2 thoughts on “Welcome to Greenville, SC / Laipni lūgts Grīnvilā.

 1. Sasmējos, kad izlasīju uzrakstu “All natural” uz etiķetes vienai no tām pudelītēm bildēs.
  Tas man uzreiz atgādināja video, ko parādīji par patieso atšķirību starp produkta sastāviem, lietojot vārdus Organic vai Natural.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s